| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 18 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 5.6 nF |
| Clamping Voltage | 36 V |
| Peak Surge Current | 500 A |
| Voltage Rating (AC) | 11 V |
Stock: 562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09072
Ext.Price$0.09072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09072 | $0.09072 |
| 10 | $0.08162 | $0.81620 |
| 50 | $0.07344 | $3.67200 |
| 100 | $0.06236 | $6.23600 |
| 500 | $0.05296 | $26.48000 |
| 1000 | $0.05037 | $50.37000 |
| 3000 | $0.04791 | $143.73000 |
| 5000 | $0.04557 | $227.85000 |
